20 мртви и преку 100 повредени на концерт во Лас Вегас
  Објавено на
share

Преку 100 повредени и 20 мртви по пукањето на концерт на кантри музика кај казиното Мандала Беј во Лас Вегас. Ова се случило во неделата доцна вечерта кога започнало пукањето. Еден осомничен е застрелан и убиен од страна на полицијата, но се трага по женската особа која била со него, Марилу Денли. Напаѓачот бил со неа во хотел и од 32 спрат на хотелот каде биле сместени отворил оган врз толпата. Масакрот бил извршен најверојатно од автоматско оружје.

Marilou Danley

Oct. 1: A police officer takes cover behind a police vehicle during a shooting near the Mandalay Bay resort and casino on the Las Vegas Strip

стотици испукани куршуми имало, велат сведоците - полицијата веднаш реагирала

Социјалните медиуми шекуплираат дека се работи некој либерално-испран-шарен-демократ бидеејќи концертот бил со кантри музика и најголемиот број, скоро сите, биле белци. Ова се непотврдени констатации но идентитетот на напаѓачот се крие за да не дојде до одмзанички и расистички акции како одговор на овој масакр.

Шарената револуција во САД ќе биде многу покрвава, но тоа ништо не има смета на сорос-клинтон кланот за остварување на планот заацртан од времето на Луј - после мене потоп

 
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани