Си купила снег за Нова година, а живее во Лос Ангелес каде сега е преку 26 степени
  Објавено на
share

 

Душа напатена, живее среде пустиот Лос Ангелес каде температурата е висока, висока да и мразот во вискито не држи а камо ли снег да падне, па да почувствуваш божиќно новогодишна идила.

Но секоја душа што страда ќе најде начин и така ова кутро и емотивно продуховено девојче кое се вика Тамара, си купило снег. И донеле снег со камиони да она и ќерката се прадуваат. О, души златни, напатени. Ете малку радост и за греотицата Тамара, Тмара Еклстоун која за 30.000 долари си купи снег, 15 минути да си го протарашка целулитот на студено снегче.

Инаку ќерка е на Берни, "младичот" кој ја има у џеб како лична своина Формула 1 и тежи , ... па доволно десетици милијарди тежи да може да си ги лади на снег и на Екватор или грее на некој пол.

А вие, сркнете си од јувата додека да црпнам у бурето со туршија, тоа карфиолот стално е најдоле, да помодри рука дур го најдеш. Еднаш се живее, а живот дошол.

Инстаграм/Принтскрин

Парите не можат да купат се, но секако можат да го олеснат секојдневнието знае Тамара Еклстон (33). Богатата наследничка посакала за празниците да падне снег. Тоа не и се остварило па одлучила да го „создаде“.

Ќерката на Берни Еклстон за секој празник вложува илјадници долари за уредување на својот дом, а до кои граници оди нејзината растрошност покажала и оваа година. Божикот го славела во сончевиот Лос Анџелес кај сестра си Петра (29).

Во Лос Анџелес нема снег па сестрите за да направат вистинско божикно доживување за своите деца нарачале вештачки снег кој го платиле 20.000 фунти, а кој бил доставен во домот вреден 148 милиони фунти.

Тамара се пофалила на Инстаграм колку ужива во снежните радости со ќерката Софија (3).

Децата уживале со снежните радости додека во Лос Анџелес температурата изнесувала 26 Целзиусови степени.

 

Good times: Tamara took to Instagram to share a plethora of shots of Sophia enjoying the snow

Lavish: The Formula One heiress showed that Petra's grand Holmby Hills abode had been lavishly decorated - and Sophia even got the treat of meeting Santa

Slip and slide: The brunette beauty enjoyed a sledging session at the front of the huge house

Just chilling, man! Wearing pyjamas, Sophia looked elated as she posed alongside a snowman
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани