Влатко Илиевски пронајден мртов - Бог да го прости
  Објавено на
share

 Популарниот македонски пејач Влатко Илиевски вчера, околу 23 часот бил пронајден мртов во автомобил во Скопје.

 

Според информациите 33-годишниот Илиевски бил најден во моторно возило марка „Тојота“ на булеварот „Трета Македонска бригада“, откако пред 23 часот имало анонимен повик кој го пријавил настанот, потврдуваат од МВР за А1он.

На местото е извршен увид од страна на Јавен обвинител и телото е предадено на обдукција.

Нема информации кои се причините за смртта. Илиевски на втори јули наполни 33 години.
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани