Модните додатоци на Меланија Трамп

share

 Меланија Трамп е прекрасна жена која изгледа спектакуларно, но соодветно на својот изглед е и нејзиниот статус кој совршено го надополнува со модни додатоци.

Ништо на неа не е евтино, напротив, но не треба да се заборави дека она пред се е сопруга на еден од најбогатитее луѓе на светот на светот,  така што скормноста во нејзиниот случај не би требало да биде тема, освен како чиста естетика.

Секогаш многу внимателна и крајно обмислено знае да се дотера и да комбинира. Еве неколку фотографии и вредност на парчињата кои ги носи. 

Убедени сме дека оваа жена и во Нонча Камишова да ја обелкува сепак ќе изгледа и нтаму со висок стил - едноставно природно го има.

Balmain Gardening Shirt – $1,380 (кошула)

Christian Louboutin Multi Python Pumps – $1,395 (кондури - штикли)

 

Cognac Hermès Birkin Bag – $13,461 (ташна)

Crocodile Hermès Birkin Bag – $75,000 (ташна)

Manolo Blahnik Heels – $595 (штикли - кондури)

Dolce & Gabbana 3D Coat – $51,500 (сако)

 Michael Kors Collection Congress Suit – $9,990

Monique Lhuillier Gown – $7,995 (свечен фустан)

Neon Pink Delpozo Dress – $2,950 (фустан)

Roksanda Dress – $2,275 (свечен фустан)КОМЕНТАРИ

Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани