ГОВНАРИЈА БРУКА ТЕШКО СРАЊЕ - Колумна на Џоле Такси
Автор: Џоле Такси   Објавено на
share
ПОРТАЛОТ ЈАДИ БУРЕК СЕ ОГРАДУВА од ставовите на авторот,
не ги поддржува и не се согласува со нив.


Пишува Џоле Такси - инаку јас, Џоле сум бивши колумниста по весници и блогови, по професија јесам активен Таксист зато што така има највише шанси да се клеца више пута на дан, и немам фејсбук профил, пошто е толку многу сексуално активен што не може да постигне со млади цуци и држечи милферици. Па свремена на време еве наоџам време да пишем за себе у трече лице помеѓу две менструации на минситерката додека влезе у неплодни дани па ќе сте раат од мене.                                                                                           Да си знаете со што говедо со хебла си имате работа. Денес јебам за култура

Златна Петорка нема да иде на Оскар - ајдеее?!?!

Баграта која како да е составена од роднини на Саше АнаЛитико, која без дозвола прерипала ограда на некоја инстуција каде велелепниот е одомаќен, како Бардовци, Демир Капија, Готам Асајлум, а е некаква комунистичка дикотресина од творба-комисија ген-сек, глумат фактор, како Миле алкосот, мојот маалски престедател на месна заедница, курац од овца али држеше лекции од пола саат за нас, оти сме краделе зелени кајсии (смрдеж комнистички) одлучила Македонија оваа година да нема свој представник за кандидатура за Оскар во категорија Најдобар Странски Филм.

Го читам Џојојојолевски за Радио Посрана Европа, нешто везе, везе, везе гоблен,а нема везе. Не се ова панк-рок бендови на Рок Фест, ама и тој греотица, мора од нешто да живее. Нејсе. Ставиле бомбастичен наслов

„Златна петорка“ отвора процес против македонската „филмска мафија“ - свирање курцу 
 

...а  текстот, како и сите други е млака вода за плакнење стомак после алкохолно тровање со обилно повраќање. Тоа е .. јебига. Другите пак како посрани голуби чекаат од уредникот кој бесомучно врти по штабови да го дознае ставот на премиерот, или лидерот на опозицијата за да донесат став. Да беа вистински новинари први они ќе поведеа борба, вака како пичкици бутаат демек ете: друг се бори шефе, не сум јас, јас сум небриичена-тасма -небањата(?!?!), мирисни ме да се онсевестиш. Јеботе!

Златна Петорка е Филм, снимен за смешно, малку пари, за толку ни деца од средно филмско не можат да снимат (дај не јебите, знаете и сами дека не постои средно филмско). Но затоа има многу суштина, многу љубов топлина во својата приказна. Приказна за една младост, љубов која заради, за дечки со муда а не ко денешниве педерчичи на штикли. Нив говната комуњарски во соственото лудило обземени од импотенција и интелектуална инфериорност кога ќе се соочат со младост, прогресивност - авангарда - тоа се коле, убива, стрела. Ете затоа и писанијата на новинарите кои се занимаваат со култура, се една аморфна маса, на луѓе без кичма, мозок, а секако и крајно сексуално исфрустрирани. Па не знам што да кажам од каде произлегува таква инфантилна неспособност да се согледа проблемот во сржта, или да се одбегнува затоа што се посрани да не бидат прогласени за идеолошко неподобни. А филмот собра толку многу награди секаде низ светот што на она копиле Манјачијевски што сними срања како Материци за огромни пари кој плачеше кај аналните новинари оти Грујо му дал само 12 а овој барам 22 милиона па реши да руши власт и да апси по држава, може само да сања. Последните негови три филма немаат добиено олку награди за помалку од година дена.

И сега аналитичариве кои од аналитика им остана само анал анал анал .. .дркаат со имиња на фестивали, демек, глејте не колку сме културни и информирани. Дебили! Таа комунистичко шарена соросписка збирштина треба на к..ац да се набије, а можете и оние говна од глас, мактел-говноријада, дрказ, чисто ради декорација исто, ако сакате да бидете валидни. Ќутите!?!?

"Пичке шта има? - цитат - Шилегов.

...и онаа другата сојка ја одбиле затоа што не им е уште јасно дали кокошката од Титов Велес пак се врати у педерското - атеистичко шарено јато оти устата и помодере од цуцање. Среќа што бившата министерка беше женско и има релативно мал клиторис, оваа ќе имаше уста напумапана како силиконска долина, и за три говна изгоре вреќи народни пари за срања кои никој, па ни надуван не ги гледа.

Кој се бре тие небитни говна кои никогаш ништо не направиле уживот на нашиот најдобар филм последниве десет годсини да не му дозволат, да не го кандидираат за Оскар?

Ако сум сувише безобразан, изволте, можете да ми правите шљифки на органот. Едвај чекам реакции на ружни милферици запоствени кои се згражаат од некултура као моја, они као штуки се јебат.

Закључак - говна сте и не ве бива, јебите си матер!
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани