Познати ликови и нивниот коефициент на интелигениција - пријатни изнендаувања
  Објавено на
share

Пред да го прочитате и видите подолу кој колку интелигенција има, не  е лошо малку да се информирате за тоа која бројка каков назив ви додава за вашата интелигенција. Јас имам 120 :)

 IQ Basics Ова се референците на базните нивоa на интелигенција

IQ Range Classification
140 and over Genius or near genius
120-140 Very superior intelligence
110-120 Superior intelligence
90-110 Normal or average intelligence
Инаку најголемиот дел од поулацијата - околу 50% имаат нормална или просечна. За оние кои се далеку под просекот, имињата веќе, претпоставувме ги знаете, иако не е политчки коректно да се употребуваат освен во медицински сврхи. 
Q Range Classification
70-80 Borderline deficiency
50-69 Moron
20-49 Imbecile
below 20 Idiot

Познати фаци и нивниот коефициент на интелигенција. Многу изненадувања бидеејќи не очекувавме дека многу од овие лепотани имаат активна сива маса, развиен софтвер и сериозно висок интелект. Менса да ти била интересна, а не само со "нердови" со дебели наочари. Браво!

 Арнолд Шварценегер 135 IQ

 

Мет Дејмон 160

 

Ема Вотсон 160

Џејмс Вудс 180

 

Мадона 140

Кејт Винслент 160

Синди Крафорд 154

Доналд Трмап 156

Бил Гејтс 180

Хилари Клинтон 140

Гари Каспаров 190

Квентн Тарантино 160

Саша Греј 140

Шекил О Нил 101

Шерон Стоне 148

Стивен Хокинг 160

Бред Пит 126

Тми Ли Џонс 138

Џоди Фостер 132

Меланија Трамп 136 (Аха! Никој не очекуваше ова!!!) 

Рован Аткинсон 178

 

Image result for суприсе мотхерфуцкер гиф

Image result for spanish inquisition gif

 
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани