Хавиер Солана е заразен од Коронавирусот
  Објавено на
share

Хавиер Солана е заразен од Коронавирусот

Поранешниот генерален секретар на НАТО, Хавиер Солана, е примен во болница откако на тест бил позитивен на коронавирусотм, изјавиле извори за Reuters.

Соговорниците на агенцијата додале дека неговата здравствена состојба се попрва, но дека од предострожност и натаму е под лекарски надзор.

Претходно во петокот дневниот шпански весник ABC прв објави дека Солана во средата бил хоспитализиран во Мадрид поради коронавирусот.

Image result for Javier Solana
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани