Ахмети за партнерството со СДСМ - Заедно сме направиле многу работи и треба да продолжи
  Објавено на
share

 

Ахмети: Заедно сме направиле многу работи и партнерството со СДСМ треба да продолжи

„Заедно сме направиле многу работи и партнерството со СДСМ треба да продолжи“, рече во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21, лидерот на ДУИ, Али Ахмети

Запрашан Ахмети за последните релации со партијата која доби најголем број на мандати, како и превирањата за време на предизборната и изборна кампања, тој вели СДСМ и ДУИ направиле доста работи заедно за тригодишниот мандат колку што траеше последнот владин состав.

Ахмети вечерва во „Клик плусs“ на ТВ21 зборуваше и за изјавите на Зоран Заев кои беа дадени во време на кампањата како и гласот кој наводно е на Заев кој се слушаше во т.н бомби објавени исто така во време на изборната кампања.
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани