Временска прогноза за 25.08.2021 и наредните три дена
  Објавено на
share

 Временска прогноза за 25.08.2021 и наредните три дена

 Променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Во западните делови ќе дува засилен ветер од западен и југозападен правец. УВ=7

предупредување

Денес кон крајот на денот и утре ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Утре и во четврток ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен и западен правец. Изолирана појава на нестабилност, претежно во планинските подрачја ќе има и во четврток.
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани