Ахмети им порача на граѓаните да гласаат за Петре Шилегов
  Објавено на
share

 

АЛБАНЕЦ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА Ахмети го најави новиот предизвик

Ахмети на митинг во Чаир им порача на граѓаните да гласаат за актуелниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов.  Според него, тој навистина вредно работел и заслужува нов мандат.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети од партиски митинг во Чаир  најави уривање на нова пречка.

Тој на митинг им порача на граѓаните да гласаат за актуелниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов.  Според него, тој навистина вредно работел и заслужува нов мандат.– После министер за одбрана Албанец, после министер за надворешни работи Албанец, после претседател на Собрание Албанец, на следните парламентарни избори последните 100 дена влегуваме со премиер Албанец. Наредно е претседател на држава да биде Албанец – истакна Ахмети.

 
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани