Дали сте знаеле дека Бред Пит е скулптор? Ни јас!
  Објавено на
share

 Дали сте знаеле дека Бред Пит е скулптор? Ни јас! 

 

Бред Пит ги покажа своите скулптури и призна дека размислува каде згрешил во врските

Shockingly, Brad Pitt turns out to be a very fine sculptor | Sculpture |  The Guardian

Актерот Бред Пит не престанува да нè изненадува како со своите модни изданија така и со изјавите во кои открива како се чувствува во последните години по разводот со Анџелина Џоли.

Изминатиов викенд Бред го имаше своето деби како скулптор на групна изложба во уметничкиот музеј „Сара Хилден“ во Тампере, Финска.

Деветте дела на Пит на изложбата вклучуваат голема гипсена плоча што претставува пукање, како и серија силиконски скулптури во облик на куќа, од кои секоја е погодена со куршуми од различен калибар.

„Станува збор за саморефлексија. Се работи за тоа каде сум згрешил во односите, каде сум соучесник“, рече Пит на отворањето.

„За мене, ова произлезе од она што јас го нарекувам радикален самоинвентар станувајќи навистина брутално искрен со себе и земајќи ги предвид оние што можеби сум ги повредил и моментите во кои погрешив“, објасни тој.Brad Pitt and Nick Cave make surprise art debut with works about  'self-reflection' and the life story of a devil - ABC NewsShockingly, Brad Pitt turns out to be a very fine sculptor | Sculpture |  The GuardianBrad Pitt Makes Surprise Debut as a Sculptor

 
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани