Писателката на „Сексот и градот“ Кендис Бушнел (60) признава дека жали што избрала кариера наместо да има деца, бидејќи сега е „навистина сама“.
  Објавено на
share

 

Писателката на „Сексот и градот“ Кендис Бушнел (60) признава дека жали што избрала кариера наместо да има деца, бидејќи сега е „навистина сама“.

 • Кендис Бушнел (60) вели дека жали што избрала кариера наместо да има деца
 • Креаторката на „Сексот и градот“ изјави дека откако немала деца сега е „навистина сама“
 • Телевизиската серија е базирана на писател кој избира независност наместо мајчинство

Нејзината најпродавана книга и жестоката ТВ серии што ги инспирираше, научија една генерација жени дека можат да „имаат се“.

Но, креаторката на „Сексот и градот“, Кендис Бушнел (60), призна дека жали што избрала кариера наместо да има деца, бидејќи сега е „навистина сама“.

Телевизиската серија ја глумеше Сара Џесика Паркер како писателка во Њујорк, која славно ја избира својата независност наместо мајчинството.

Госпоѓица Бушнел, на сликата, се разведе од сопругот - балетанот Чарлс Аскегард - во 2012 година и рече дека тоа ја натерало да сфати колку е важно да основа семејство.

 

Поранешниот секс-колумнист, кој вреди околу 18 милиони фунти, изјави за Sunday Times: „Кога имав триесет и четириесет години, не размислував за тоа.

„Потоа, кога се разведов и имав педесет години, почнав да го гледам влијанието на немањето деца и на вистинскиот сам. Гледам дека луѓето со деца имаат сидро на начин на кој луѓето што немаат деца немаат.

Телевизиската серија ја глумеше Сара Џесика Паркер како писателка во Њујорк, која славно ја избира својата независност наместо мајчинството. Сара Џесика Паркер, Кристин Дејвис, Синтија Никсон, Ким Катрал се сликани погоре во серијата
 •  

Телевизиската серија ја глумеше Сара Џесика Паркер како писателка во Њујорк, која славно ја избира својата независност наместо мајчинството. Сара Џесика Паркер, Кристин Дејвис, Синтија Никсон, Ким Катрал се сликани погоре во серијата

Зборувајќи за списанието Сандеј Тајмс , Кендис објасни дека не и било желба да се забавува по нејзиниот развод во 2012 година од десетгодишниот сопруг - балетан Чарлс Аскегард.

Се преселила во Конектикат по разводот, таа признала дека останала без секс пет години: „Не е толку долго кога ќе дојдеш до мои години. Познавам жени кои поминаа подолго“, рече таа.

Писателката, која сега се вратила во Њујорк, живее меѓу нејзиниот партнерски апартман на пентхаус на горниот исток и куќа во Хемптонс.  

 

Сепак, поранешната девојка за забава, исто така, откри дека редовно има ботокс и не го прави до 16 часот - затоа што дотогаш не е гладна. 

Сега повторно во играта за состаноци и вљубена во новиот дечко на агентот за недвижности Џим Колман, Кендис објавува нова книга со наслов Дали се уште има секс во градот? во почетокот на август. 

Книгата е фикција инспирирана од нејзиниот живот и последиците од нејзиниот развод. Таа се нурнува во она што го нарекува „средовечна тага“ и тешкотиите да се вратиш во педесеттите. 

Жали: Мис Бушнел, на фотографијата, се разведе од сопругот - балетанот Чарлс Аскегард - во 2012 година и рече дека тоа ја натерало да сфати колку е важно да основа семејство (на сликата во 2011 година)
 •  
 

Жали: Мис Бушнел, на фотографијата, се разведе од сопругот - балетанот Чарлс Аскегард - во 2012 година и рече дека тоа ја натерало да сфати колку е важно да основа семејство (на сликата во 2011 година)

Кендис тврдеше дека е потешко да се опоравиш од лошите вести во твоите педесетти години отколку во твоите дваесетти или триесетти. И таа додаде дека во очите на многу луѓе, жените, особено оние над 50 години - честопати се обвинувани за неуспесите што морале да ги надминат.

Сепак, таа додаде дека навршувањето на 60 години и било олеснување, што помогнало да се ослободи од нејзиното чувство на срам. 

Таа призна дека редовно правела ботокс, правела филери и еднаш размислувала да помине низ процедура на Мона Лиза - ласерска операција за вагинално подмладување, по цена од 3.000 фунти. 

Iconic: Sex and the City дебитираше во 1996 година и ја зафати нацијата со својот смешен и искрен пристап кон женското задоволство. Од лево кон десно: Кристин Дејвис (Шарлот Јорк), Сара Џесика Паркер (Кери Бредшо), Ким Катрал (Саманта Џонс) и Синтија Никсон (Миранда Хобс)
 •  

Iconic: Sex and the City дебитираше во 1996 година и ја зафати нацијата со својот смешен и искрен пристап кон женското задоволство. Од лево кон десно: Кристин Дејвис (Шарлот Јорк), Сара Џесика Паркер (Кери Бредшо), Ким Катрал (Саманта Џонс) и Синтија Никсон (Миранда Хобс)

Во книгата таа споменува дека не јаде пред 16 часот, не од дисциплина, туку затоа што едноставно не е гладна. Таа сака да вечера рано и ќе грицка додека готви. 

Социјалистот, кој првпат дошол во Њујорк во 1980-тите, кога Студио 50 беше цело бес, мисли дека модерното запознавање ги налутило жените и ги фрустрирало. 

Писателката признала дека Њујорк го смета за здодевен и консензуален и за „илјада пати помалку забавен“ од она што беше порано. 

Пријатели на високи места: Кендис со Сара-Џесика Паркер и Крис Нот (Господин Биг) за време на забава во 1990-тите
 •  

Пријатели на високи места: Кендис со Сара-Џесика Паркер и Крис Нот (Господин Биг) за време на забава во 1990-тите

Сепак, таа додаде дека неколку уредници и понудиле помош во нејзината кариера во замена за сексуални услуги, нешто што таа рече дека во тоа време било вообичаено.  

Додека таа, исто така, откри дека ликовите во нејзината претстојна книга биле сексуално вознемирувани во одреден момент од нивниот живот, но само би се справиле со тоа и ќе им рекле на мажите „да си одат на себе“. 

Зборувајќи за возраста и запознавањето, таа исто така рече дека чувствува дека родовата динамика и сексуалната привлечност еволуирале како што растеш, а конкуренцијата прави чекор назад во корист на тоа да бидеш „убав“. 

Покрај шесте сезони на серијата на HBO, „Сексот и градот“ исто така роди два филма. На фотографијата: Кери и нејзините пријатели се упатуваат на нејзината свадбена церемонија во Сексот и градот 1
 •  

Покрај шесте сезони на серијата на HBO, „Сексот и градот“ исто така роди два филма. На фотографијата: Кери и нејзините пријатели се упатуваат на нејзината свадбена церемонија во Сексот и градот 

 https://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-7295837/Sex-City-writer-admits-regrets-choosing-career-having-children.html
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани