Новак Џоковиќ ја пее Македонско девојче - премиерот го покани да не посети
Објавено на

Вистински хит е аматерското видео на Ноле каде ептен расположен пее познати песни и се забавува. Нас секако ни инпонираше што ја запеа Македонско Девојче , ги поздрави Македонците и спомна за убавините на Охрид.

 

Премиерот Заев го покани да не посети

Драг Новак Ѓоковиќ, твојата изведба на преубавата “Македонско девојче” не воодушеви сите во нашата земја. Прекрасно е чувството кога Ас како тебе се обраќа со почит и љубов на нашиот македонски народ и на сите граѓани, пишува Заев на својот Фејсбук профил кој му упати отворена покана на Србинот да ја посети Македонија.

 

 

 
КОМЕНТАРИCopyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани